Polská Občanská platforma je znovu ochotná jednat o vládě

Polská Občanská platforma je ochotna vrátit se k jednáním o koaliční vládě, pokud bude v jejím čele stát předseda Práva a spravedlnosti Jaroslaw Kaczyński. Ten ale trvá na tom, že vládu sestavuje designovaný premiér Kazimierz Marcinkiewicz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda liberální Občanské platformy (PO) a prezidentský kandidát Donald Tusk | Zdroj: ČTK

Předseda Občanské platformy a neúspěšný prezidentský kandidát Donald Tusk požaduje, aby se Právo a spravedlnost zřeklo spolupráce s populistickou Sebeobranou Andrzeje Leppera. Polsko podle jeho slov potřebuje stabilní vládu a menšinový kabinet, který zítra představí parlamentu designovaný premiér Kazimierz Marcinkiewicz, nemá příliš velké šance na úspěch, zvláště pokud bude za jeho zády stát Andrej Lepper.

Zárukou stability může být pouze koalice Práva a spravedlnosti s Občanskou platformou. Pokud v čele nové vlády bude Jaroslav Kaczyński, obrátí se Donald Tusk na Celostátní radu Občanské platformy a požádá ji o podporu. Je si jistý, že taková vláda může být úspěšná. Z Práva a spravedlnosti ale zaznělo, že jediným kandidátem na premiéra zůstává Kazimierz Marcinkiewicz.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme