Polská Občanská platforma trvá na zrušení poplatků za rozhlas a TV

V Polsku se vede boj o televizní a rozhlasové poplatky. Vládní Občanská platforma je chce zrušit, ale celá opozice, prezident i hlavní soukromá média jsou proti jejich likvidaci. Rozhodnout se má už v nejbližších dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divák před televizí | Foto: Jan Rosenauer

"Televizní a rozhlasové poplatky zrušíme k prvnímu lednu příštího roku," potvrdil šéf poslaneckého klubu vládní Občanské platformy Zbigniew Chlebowski. Nejsilnější polskou stranu nepřesvědčily ani argumenty šéfů soukromých televizí, kteří zaslali otevřený dopis předsedovi Sejmu. Majitelé televizí TVN a Polsat se obávají, že ztrátu poplatků si bude veřejnoprávní televize kompenzovat příjmy z reklamy, a soukromé společnosti přijdou až o jednu miliardu zlotých.

Pro Polský rozhlas by zrušení poplatků znamenalo likvidaci většiny kanálů. Rádio je na poplatcích závislé daleko více než televize, upozorňuje vedení rozhlasu. Občanská platforma ale ujišťuje, že média o peníze nepřijdou. Financování provozu vláda zajistí ze společného fondu ministerstva zahraničí, školství a kultury.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme