Polská opozice kritizuje zveřejnění zprávy o činnosti Armádní informační služby

Polská vláda a opozice se přou o důsledky zveřejnění zprávy o činnosti rozpuštěné Armádní informační služby. Podle vlády má veřejnost právo vědět o temných stránkách fungování této služby. Opozice namítá, že zpráva poškodila polskou zahraniční politiku a obraz Polska ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královský zámek | Foto: Pavel Novák

Zpráva o likvidaci vojenského zpravodajství podle premiéra Jaroslawa Kaczyńského odhalila, jak propojená byla tato služba s politiky, diplomaty a novináři: "Jakmile se tato zpráva objevila, vytvořila se proti ní fronta politiků a médií. Ukazuje to, jak daleko je ještě Polsko od normálních demokratických mechanismů."

Dokument ale obsahuje i jména agentů a spolupracovníků mezi diplomaty a vojenskými atašé v cizině. Opozice to označila za lahůdku pro zahraniční tajné služby: "Moudrá vláda prostě takové osoby potichu ze zahraničí stahuje. Hloupá vláda to nejprve vytroubí celému světu a zkompromituje tím Polsko," prohlásil Bronislaw Komorowski z opoziční Občanské platformy.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme