Polská opozice nechce prokuratuře vydat svého poslance

Bouřlivý průběh mělo středeční jednání polských poslanců o zbavení imunity bývalého ministra spravedlnosti Zbigniewa Ziobra. Ten je podle prokuratury podezřelý z prozrazení tajných informací v průběhu vyšetřování aféry kolem lehkých topných olejů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staroměstský rynek | Foto: Pavel Novák

Ještě ráno nic nenasvědčovalo tomu, že se v polském parlamentu strhne nejvášnivější diskuse posledních let. Obvykle nudné zasedání mandátové a imunitní komise se zvrhlo ve velkolepou slovní bitvu. Opozice obvinila koalici, že si uzurpuje veškerou moc a používá lukašenkovské nebo estébacké metody.

Největší opoziční strana Právo a spravedlnost nechce vydat prokuratuře svého poslance Zbigniewa Ziobra. Ten čelí obvinění, že ve funkci ministra a generálního prokurátora informoval o průběhu vyšetřování tzv. palivové aféry svého předsedu Jaroslawa Kaczyńského.

Ten v té době nezastával žádnou vládní funkci, na informace neměl nárok a ministr těžce porušil zákon, domnívá se prokuratura. Po odchodu opozice a opadnutí emocí komise doporučila Sejmu, aby poslance Ziobra zbavil imunity.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme