Polská poslankyně se psychicky zhroutila; je podezřelá z braní úplatků

Kampaň před nedělními volbami v Polsku přináší nečekané momenty. Bývalá poslankyně za opoziční Občanskou platformu Beata Sawická se na tiskové konferenci psychicky zhroutila, omdlela a museli ji odvézt do nemocnice. Sawická je podezřelá z braní úplatků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královský zámek | Foto: Pavel Novák

Poslankyně Sawická určitě neviděla film Jáchyme, hoď ho do stroje, jinak by neskončila na psychiatrickém oddělení. Ústřední protikorupční služba CBA ji natočila, jak přijímá úplatek ve výši tři čtvrtě milionu korun. Za to měla svému dobrému kamarádovi zařídit prodej lukrativního pozemku na poloostrově Hel. Z přítele se ale vyklubal agent tajné policie. Ta předala záznam celé akce polským médiím a poslankyně to psychicky nevydržela.

"Obracím se k ministrovi Kamińskému s prosbou, aby mě přestal veřejně lynčovat nebo si vezmu život. Prosím vás, abyste nezveřejňoval tyto materiály a umožnil mi spravedlivý proces," řekla poslankyně.

Poslankyně Sawická se ke svému selhání přiznala, omluvila se rodině i Občanské platformě, kterou tato aféra před volbami poškodila. Sawická ale trvá na tom, že se stala obětí politicky motivované provokace. Podle jejího názoru se tajné služby pokoušely zkorumpovat více opozičních politiků.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme