Polská pravicová opozice je pobouřená

Rusko totiž na oslavy 60. výročí konce II. světové války v Moskvě pozvalo vedle současného prezidenta Aleksandra Kwaśniewského také bývalého komunistického vůdce generála Wojciecha Jaruzelského, autora výjimečného stavu v Polsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wojciech Jaruzelski

Wojciech Jaruzelski | Foto: Wiem - portal wiedzy

Polská opozice považuje pozvání generála Jaruzelského za další ruskou provokaci a pokus ovlivňovat vnitřní politiku v Polsku. Část opozice je ochotná cestu bývalého komunistického předáka do Moskvy akceptovat za podmínky, že Jaruzelski nebude členem oficiální delegace. Prezidentovi poradci ale nevidí problém v tom, že generál pocestuje na palubě vládního letounu společně s Aleksandrem Kwaśniewskim.

V prezidentském speciálu je dost místa pro generála Jaruzelského i jiné polské bojovníky a další představitele, řekl Dariusz Szymczycha z prezidentské kanceláře.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme