Polská vláda chce seškrtat rozpočet prezidentské kanceláře

Polská vláda chce snížit rozpočet prezidentské kanceláře na příští rok. Podle reakcí z okolí prezidenta Lecha Kaczyńského jde o odvetu za účast hlavy státu na summitu Evropské unie minulý týden. Premiér Donald Tusk s cestou nesouhlasil, a dokonce odmítl poskytnout hlavě státu služební letadlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Kaczyński

Lech Kaczyński | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Kabinet premiéra Tuska důsledně realizuje program "levný stát", těmito slovy odmítla polská vláda nařčení z politické pomsty a na důkaz informovala o snížení rozpočtu na provoz Rady ministrů.

Kancelář Lecha Kaczyńského žádá na příští rok v přepočtu jednu miliardu tři sta milionů korun - na chod prezidentského úřadu a také na nutné opravy paláců a rezidencí, které má hlava státu k dispozici. Vláda chce tyto výdaje seškrtat nejméně o 200 milionů.

Prezident Lech Kaczyński kritizoval "byzantský" způsob vládnutí svého předchůdce Aleksandra Kwaśniewského. Sám ale zvýšil počet zaměstnanců úřadu a celkové výdaje téměř o jednu pětinu.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme