Polská vláda dostala důvěru. Chce do země dostat víc amerických vojáků

Polská premiérka Ewa Kopaczová chce v zemi euro a také víc amerických vojáků. Prohlásila to při představování programu své vlády v polském parlamentu. Poslanci jí pak v hlasování dali jasnou důvěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda nové polské premiérky Ewy Kopaczové dostala výraznou podporu Sejmu - dolní komory polského parlamentu | Zdroj: Reuters

Posílená eurozóna a stabilní polská ekonomika, to jsou podle premiérky Kopaczové dvě podmínky pro zavedení evropské měny v Polsku.

Kromě toho šéfka nové vlády prohlásila, že bude chtít kvůli ukrajinské krizi víc amerických vojáků v zemi.

„Tváří v tvář tomu, co se děje na Ukrajině, je pořád důležitější, abychom měli těsnější vztahy se Spojenými státy,“ prohlásila Ewa Kopaczová.

„Moje vláda proto vyvine veškeré úsilí, aby Spojené státy zvětšily svou vojenskou přítomnost v Polsku,“ pokračovala premiérka Kopaczová.

V domácí politice chce mimo jiné urychlit budování dálnic a rychlé železnice, podpořit rentabilní těžbu v uhelných dolech a energetickou nezávislost Polska.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme