Polská vláda pomáhá pozůstalým po obětech leteckého neštěstí

Polsko se snaží maximálně pomoci pozůstalým po obětech letecké katastrofy prezidentského speciálu u Smolenska. Polská vláda dnes schválila mimořádné důchody, které se týkají také dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko drží smutek | Zdroj: ČTK

Celkem sedmdesát jedna dětí ztratilo při katastrofě polského letadla jednoho z rodičů. Polská vláda rozhodla, že každé z nich má nárok na mimořádný důchod jako příspěvek na vzdělání.

Děti budou až do věku pětadvaceti let dostávat měsíčně dva tisíce zlotých, v přepočtu zhruba dvanáct tisíc korun. Třem dětem, které jsou postižené, byl důchod přiznán doživotně, oznámil Michal Boni z kanceláře polského premiéra.

Ten také schválil finanční podporu vdovám, které se starají o tři a více dětí. Polská vláda už vyplatila každé rodině, která při katastrofě někoho ztratila, v přepočtu čtvrt milionu korun. Ze státního rozpočtu se pozůstalým také hradila psychologická pomoc nebo náklady spojené s pohřby.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme