Polská vláda považuje včerejší návštěvu ruského ministra zahraničí za prospěšnou

Polská vláda hodnotí výsledky včerejší návštěvy ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova jako mírný pokrok. Opozice se domnívá, že polští politici měli s ruskými představiteli jednat s daleko větší tvrdostí. Šéf ruské diplomacie jednal ve Varšavě především o záležitostech kolem amerického systému protiraketové obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královský zámek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Podle polského ministra zahraničí Radoslava Sikorského ruský postoj k americkému protiraketovému štítu v posledních týdnech mění. "Mám dojem, že se ruské stanovisko vyvíjí. Moskva sice zůstává odpůrkyní amerického štítu, ale na rozdíl od situace před několika týdny je teď ochotná jednat prostředcích k obnovení důvěry," uvedl ministr Sikorski. Podle jeho názoru je Rusku možné nabídnout určitou formu monitoringu americké základny.

Předseda největší opoziční strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński považuje za chybu, že vládní politici nehájili nekompromisní stanovisko vůči ruské operaci v Gruzii, které zastává prezident.

"S Ruskem se musí jednat tvrdě, musíme mu říkat pravdu, třeba i nepříjemnou, protože jinak nás Rusové nebudou považovat za věrohodné a rovnocenné partnery," domnívá se Jaroslaw Kaczyński. Podle jeho názoru provádí vláda vůči Moskvě špatnou politiku, která nepovede k nastolení normálních vztahů.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme