Polská vláda přestála hlasování v Sejmu

Polská média informují o vývoji na české politické scéně jen okrajově. Zatěžkávací zkouškou dnes prošla také polská vláda. Polský Sejm totiž odmítl návrh na vyslovení nedůvěry ministrovi státního pokladu Jackovi Sochovi, který má na starosti národní majetek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Belka | Foto: Bartosz Bobkowski

Návrh podala Liga polských rodin. Ministrovi vyčítala například chyby při privatizaci hutí a nesouhlasila s navrhovaným způsobem privatizace Burzy cenných papírů. Vládní strany to ale pokládaly jen za záminku k dalšímu oslabení vlády.

Premiér Marek Belka pohrozil, že pokud parlament odhlasuje nedůvěru ministrovi státního pokladu, bude to považovat za vyslovení nedůvěry celé vládě. Její éra se beztak chýlí ke konci. Premiér se domnívá, že 5. května Sejm odhlasuje zkrácení volebního období.

Předčasné volby by se tak mohly konat už v červnu. Tento termín má stále více příznivců i v řadách vládnoucí levice, která dosud zastávala názor, že volby by se měly uskutečnit v řádném termínu - tedy na podzim.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme