Polská vláda začala pracovat; opozice nevěří v její dlouhé trvání

Staronová polská vládní koalice začala pracovat. Do vlády se v noci vrátil šéf populistické Sebeobrany Andrzej Lepper. Polská opozice ale nevěří, že partnerství mezi Právem a spravedlností, Ligou polských rodin a Sebeobranou vydrží dlouho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslaw Kaczyński | Foto: AFP

Prezident Lech Kaczyński předal Andrzeji Lepperovi jmenovací listiny pozdě večer a bez přítomnosti médií. Jeho mluvčí musel reagovat na komentáře, že se prezident za jmenování Andrzeje Leppera vicepremiérem a ministrem zemědělství stydí.

"Nebyla to žádná stydlivá oslava. Koaliční rozhovory se protáhly a pan prezident se zúčastnil premiéry filmu o Janu Pavlovi II.," vysvětlil Maciej Lopiński z prezidentské kanceláře. Podle opozice se ale premiér ani prezident nemají čím chlubit.

"Určitě to není den triumfu premiéra Kaczyńského. Vládnout bude Andrzej Lepper - to on si klade podmínky a premiér je bude muset splnit. Nemá jiné východisko. Je to velká politická porážka velkého stratéga," domnívá se Sławomir Nitras z opoziční Občanské platformy.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme