Polské cestovní kanceláře organizují smuteční zájezdy do Smolenska

Polské cestovní kanceláře organizují výlety do ruského Smolenska, na místo nedávné letecké katastrofy. Poláci chtějí navštívit místo, kde zahynul polský prezidentský pár a dalších více než devět desítek osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky zříceného polského prezidentského speciálu u Smolenska | Foto: AFP

O cestu do Smolenska mají zájem jak studenti, tak důchodci. Součástí několikadenního výletu je návštěva nedaleké Maryně.

Přímo na místě katastrofy pak klienti cestovní kanceláře stráví pár hodin. U kamene, který připomíná nedávnou tragédii, můžou zapálit svíčku a položit květiny. Lidé se také chtějí vyfotit u stromu, o který prezidentský speciál zavadil při přistání. Agentura, která výlet organizuje, slibuje také rozhovor s očitým svědkem letecké havárie.

Zatím se o cestu do Smolenska zajímaly stovky Poláků. Cestovní kancelář ale připravuje reklamní kampaň a největší nápor klientů, zejména školních výletů, očekává na podzim. Cena netradičního zájezdu se pohybuje v přepočtu okolo šesti tisíc korun.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme