Polské členství v EU propagují herci a sportovci

K netradičnímu způsobu propagace vstupu do Evropské unie sáhl v Polsku list Gazeta Wyborcza. Jeho kampaně před nadcházejícím summitem Unie v Kodani se tento týden účastní 12 hvězd polské umělecké a sportovní scény. Herci a sportovci navštěvují střední školy v malých městech a přednášejí o výhodách členství v Unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka EU

Mezi přednášejícími jsou například herci Olaf Lubasienko a Boguslaw Linda, známý u nás z fimu Je třeba zabít Sekala. Do kampaně propagující vstup do EU se zapojil i bývalý trenér polské fotbalové reprezentace Jerzy Engel. Ve středních školách ve 12 menších polských městech vyprávějí o tom, jaké výhody bude mít podle nich členství Polska v Unii.

Polská mládež podle průzkumů patří ke skupině obyvatel nejvíce nakloněné vstupu do EU. V kampani jde ale také o ovlivnění rodičů žáků středních škol, kteří jsou většinou profesně spojení se zemědělstvím. Právě v případě farmářů patří míra podpory svtupu do Evropské unie k nejnižším.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme