Polské kandidátky na premiérku se utkají v televizní debatě

V Polsku finišuje předvolební kampaň, voliči půjdou hlasovat v neděli. Dnes se v televizní debatě utkají dvě hlavní kandidátky na premiérku. Křeslo ministerské předsedkyně se snaží obhájit Ewa Kopaczová z vládnoucí Občanské platformy. Proti ní se postaví Beata Szydlová z opoziční strany Právo a spravedlnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beata Szydlová, kandidátka opoziční strany Právo a spravedlnost v nadcházejících parlamentních volbách | Zdroj: Reuters

„Všichni, kteří by chtěli hlasovat pro levici, by měli hlasovat pro nás. Jedině tak zabrání vítězství Práva a spravedlnosti,“ vyzývá voliče premiérka Kopaczová.

„Určitě to budou intenzivní hodiny,“ očekává od debaty o její konzervativní sokyně Beata Szydlová.

Liberální Občanská platforma vládne Polsku osm let. Podle některých lidí úspěšně, mnozí ale mluví o potřebě změny. Předvolební průzkumy už několik měsíců jasně ukazují, že největší šance na vítězství má konzervativní strana Právo a spravedlnost.

Poláci jsou ale velmi opatrní, protože v květnu byl prezidentem zvolen Andrzej Duda, přestože všechny předvolební průzkumy favorizovaly tehdejší hlavu státu Bronislawa Komorowského.

Polská premiérka Ewa Kopaczová přichází v Bruselu na mimořádný summit EU k migrační problematice | Foto: Reuters

Do parlamentu se podle průzkumů mají šanci dostat další tři strany, jejich odstup za Občanskou platformou a Právem a spravedlností je ale propastný.

Šéfové soukromých i veřejnoprávních stanic se proto dohodli, že do televizní debaty pozvou právě jen premiérku Ewu Kopaczovou a její vyzývatelku Beatu Szydlovou.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme