Polské ministerstvo koupí objekt kvůli obavám ze špionáže

Polské ministerstvo zahraničí musí odkoupit soukromou administrativní budovu stojící vedle jeho sídla. Jde o nově postavený komerční objekt, který by ale podle ministerstva a Agentury pro vnitřní bezpečnost mohly chtít využít různé špionážní služby. Budovu chce proto ministerstvo koupit za 85 milionů zlotých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšava, Královský zámek | Foto: Pavel Novák

Moderní kancelářská budova vyrostla na pozemku těsně vedle sídla ministerstva zahraničí. Stojí také 100 metrů od budovy předsednictva vlády. Ministerstvo se obává, že by odtamtud mohly špionážní služby odposlouchávat jednání ministrů a diplomatů.

Vedení ministerstva proti umístění a výstavbě budovy protestovalo. Město ale vydalo stavební povolení, protože parcelu, na které budova vyrostla, dělí od ministerstva 1 a půl metrový chodník, a to tedy není bezprostředním sousedem stavby.

Zbylo proto jediné řešení. Hotovou kancelářskou budovu koupit, aby ji místo ministerstva neobsadili špioni. Souhlas ke koupi za 85 milionů zlotých ze státní pokladny už dal i premiér Belka.

Pořízení nové budovy v těsné blízkosti úřadu se ministerstvu hodí. Vyřeší tak své problémy s nedostatkem kancelářských prostor.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme