Polské ministerstvo obrany čelí obvinění z rozdávání politických trafik

Polská vládní strana údajně politicky obchodovala s lukrativními místy ve státních firmách. Podle časopisu Newsweek se na tom konkrétně podílel šéf politického kabinetu a mluvčí ministerstva obrany Batoloměj Misiewicz. Ten je teď postaven mimo službu a má neplacené volno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polské ministerstvo obrany čelí obvinění z rozdávání politických trafik (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Bartoloměj Misiewicz má za sebou krátkou, ale veleúspěšnou kariéru. Je mu teprve šestadvacet let a má jen základní vzdělání. Několik let je ale pravou rukou ministra obrany Antoniho Macierewicze.

Ministr ho nedávno dokonce vyznamenal nejvyšším vojenským vyznamenáním, přestože je Misiewicz civilista a v armádě ani nikdy nesloužil. Před několika dny byl také jmenován do dozorčí rady Státní obranné agentury.

Misiewicz jménem ministra údajně uzavíral politické obchody. Podle časopisu Newsweek de facto uplácel politiky opozičních stran, aby vystoupili z Občanské platformy a podporovali vládní stranu Právo a spravedlnost, výměnou za lukrativní místa ve státních podnicích buď přímo pro ně samotné, nebo jejich příbuzné.

Kromě toho měl podle časopisu Newsweek personálně likvidovat ty armádní důstojníky, kteří se mu jednoduše znelíbili.

Misiewicz sice všechna obvinění odmítá, ale ministr obrany ho přesto postavil mimo službu. Podle komentátorů byla arogance moci mluvčího natolik křiklavá, že to vadilo i samotným lidem ve vládnoucí straně Právo a spravedlnost.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme