Polské politické strany válčí na sociálních sítích. I za pomoci falešných profilů

Politický boj v Polsku se přesouvá na sociální sítě. Opoziční aktivista Mateusz Kijowski údajně na Facebooku hrozil zastřelením Jaroslawu Kaczyńskému, předsedovi vládní strany Právo a spravedlnost. Opozice tvrdí, že byla výhružka falešná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf vítězné polské strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczynski | Zdroj: Reuters

„Ten profil založil pravděpodobně někdo z vás nebo vašich stoupenců,“ prohlásil při bouřlivé debatě v Sejmu Ryszard Petru, předseda strany Moderní.pl.

Opoziční aktivisté tvrdí, že jsou jejich facebookové a jiné profily častou obětí provládních hackerů. Vládní politici naopak obviňují opozici ze špinavé a nenávistné kampaně.

Opozice se aféry snaží využít i proto, aby ukázala, že hodně vládních poslanců je natolik konzervativních, že internetu moc, nebo skoro vůbec nerozumí.

Nejméně jeden poslanec Práva a spravedlnosti nicméně podal trestní oznámení kvůli té hrozbě zastřelením Jaroslawa Kaczyńského, opoziční aktivista Kijowski zase požádal o policejní ochranu, protože kvůli organizaci protivládních demonstrací a jejich propagaci na internetu čelí sám mnoha výhrůžkám a verbálním útokům.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme