Polské poslance rozohnily chybné informace médií o Osvětimi

Z krakowského letiště odletěl poslední účastník oslav 60. výročí osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim-Březinka - americký viceprezident Dick Cheney. Ten strávil v Polsku nejvíce času ze všech účastníků vzpomínkové akce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý vězeň Osvětimi podává  ruku americkému  viceprezidentu

Bývalý vězeň Osvětimi podává ruku americkému viceprezidentu | Zdroj: ČTK

Přiletěl už ve středu a odletěl až v pátek kolem poledne. V průběhu návštěvy jednal s polským prezidentem Aleksandrem Kwaśniewskim a novým prezidentem Ukrajiny Viktorem Juščenkem.

Dnešní dopoledne si Dick Cheney vyhradil pro soukromou prohlídku bývalého koncentračního tábora Osvětim I. Se svou dcerou Liz navštívil i blok smrti číslo 11. Před jeho stěnou nacisté postříleli tisíce vězňů.

"Blok 11 i jiné bloky zanechají v každém Američanovi hluboký dojem, tím spíše, když jde o viceprezidenta Spojených států, řekl Feliks Bruks," bývalý vězeň koncentračního tábora a člen americké delegace.

Polští politici dnes bouřlivě reagovali na reportáže některých zahraničních sdělovacích prostředků ze včerejších oslav v Březince.

Zejména poslanci protestují proti formulaci polské koncentrační tábory, zdůrazňují, že šlo o německé nacistické tábory. Někteří politici navrhují pozvat do Osvětimi šéfy a reportéry předních světových médií, jiní uvažují o soudní žalobě.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme