Polské Rádio Zet sebralo pro pražskou školu skoro 3 milióny

Pomoc Česku po povodni stále zaujímá přední místa v polských sdělovacích prostředcích. Jak informuje náš varšavský zpravodaj Pavel Novák, nad očekávání úspěšná je hlavně kampaň soukromé rozhlasové stanice Radio Zet, která sbírá peníze pro pražskou základní školu v Klimentské ulici na Praze 1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: ČTK/AP

67 tisíc SMS - každou v hodnotě 5 zlotých - už zaslali posluchači jedné z nejsledovanějších polských rozhlasových stanic na pomoc škole v Klimentské ulici v Praze. Shromáždili tak už přes 2 a půl miliónu korun. Akce běží už čtvrtý den. Každou minutu všichni tři zdejší operátoři mobilních sítí zdarma odbavují 19 zpráv s heslem Praga. "Šlo nám o to, aby bylo pro lidi co nejjednodušší dar poskytnout," řekl Českému rozhlasu zástupce šéfredaktora Rádia Zet Rafal Olejniczak. Zapsání si čísla účtu a poslání peněz z pošty je dnes už příliš zdohavé. Rozhlasová stanice ještě bojuje o osvobození daru od daně z přidané hodnoty. Posluchači obviňmují polské ministerstvo financí, že chce na neštěstí v Čechách vydělávat.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme