Polské řidiče čekají tvrdší tresty za telefonování nebo dítě bez autosedačky

Polské řidiče čekají přísnější tresty. Policie chce zvýšit počet trestných bodů za nejčastější dopravní přestupky. Polské silnice patří k těm nejnebezpečnějším v Evropě. Jenom loni na nich zahynulo téměř 4 tisíce osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola | Foto: Jan Rosenauer

Polsko chystá zásadní zpřísnění bodového systému pro piráty silnic. Policie totiž tvrdí, že vysoké tresty řidiče k bezpečné jízdě nepřinutily. Nově proto k peněžitým pokutám přibudou ještě trestné body.

Policie věří, že nové opatření zvýší bezpečnost na silnicích. Například za používání mobilního telefonu během řízení dostanou řidiči 5 bodů. Doposud zaplatili v přepočtu jen 1200 korun.

Tvrdší budou také tresty za jízdu bez zapnutých pásů nebo za převoz dětí bez autosedačky. Za tyto přestupky hrozí řidičům až 6 bodů. Přísněji se bude trestat také nepovolené parkování na místech pro invalidy.

Celkem může řidič v Polsku během roku nasbírat 24 trestných bodů. Poté ho čeká přezkoušení a pokud neuspěje, přijde o řidičský průkaz.

Petr Vavrouška, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme