Polské sprejery usvědčily vlastní videonahrávky

S problémy sprejerů se potýkají snad ve všech zemích. Možná i trochu pochopitelná snaha zanechat na tomto světě nesmazatelnou stopu nabrala zvláště agresivní formu v polské Poznani, kde řádí celé gangy sprejerů. Udělali ale chybu a policie už je jim na stopě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Graffiti

Řádění aerosolových gangů v Poznani překročilo obvyklé hranice. Sprejeři se rozhodli, že nebudou čekat, až autobus MHD, který si vytipovali, zaparkuje na konečné. Akční umění vyžaduje akci. Jednoduše ho přepadli, cestující vyhodili a vzpírajícího se řidiče ztloukli. Všechno natáčeli digitální kamerou.

Poznaňská policie našla tyto záznamy při rutinní prohlídce jednoho podezřelého bytu. A objevila také další zajímavé videodůkazy.

Na discích si sprejeři pečlivě zdokumentovali veškeré své výtvarné počiny: pomalované domy, vlaky, autobusy a dokonce i živé krávy - tady se asi inspirovali známou reklamou na fialový alpský dobytek.

Za absolutní špičku tohoto pouličního umění je asi třeba považovat pomalování jednoho bezdomovce. Policie teď pachatele na základě jejich vlastních nahrávek může snadno identifikovat.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme