Polské vyznavačky opalování "nahoře bez" vyhrály soud

Štětínský soud dal pravdu dvěma polským vyznavačkám opalování "nahoře bez". Zvrátil tak rozhodnutí soudu nižší instance, který odvážným mladým ženám uložil pokutu za nevhodné chování na veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pláži | Foto: Klára Stejskalová

Případ dvou žen ze Štětína, které na pláži nechtěly skrývat svá těla, sledovala polská odborná i laická veřejnost s neskrývaně velkým zájmem. Paní Dorotu a její kamarádku nejprve odhalili polští policisté, kteří po dlouhém pozorování zpovzdálí usoudili, že jejich chování je v rozporu s dobrými mravy. Vyzvali je, aby se oblékly, což obě ženy odmítly. Policisté jim proto uložili pořádkovou pokutu.

Paní Dorota se odvolala k soudu, který počínání policistů označil jako správné. Odvolací soud ale rozhodl jinak a paní Dorota může odteď chodit s pyšně vypjatou hrudí.

"Bereme v úvahu, že na chování žen nikdo z okolí nereagoval pohoršením. Jejich počínání proto nepovažujeme za přestupek ani za nic mimořádného," těmito historickými slovy povolila soudkyně Wladyslawa Motaková koupání a opalování bez plavek. Ostatně - podle průzkumů to schvalují dvě třetiny Poláků a jen 22 procent je kategoricky proti.

Shovívaný je i veřejný obránce Janusz Kochanovski, známými svými konzervativními názory: "Přelomová rozhodnutí se odehrávají na základě změny zvyklostí. A tato změna už v Polsku přece nastala."

K tématu si můžete také přečíst:
Sveřepého vyznavače nudismu neodradí ani vězení
První velké vítězství polských nudistů
Internetová abeceda: N jako nudismus

Martin Dorazín, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme