Polské železnice učí pasažéry, jak cestovat bezpečně

Polské železnice PKP vydaly instrukce pro bezpečné cestování vlakem. Zareagovaly tak na tragickou událost z počátku července. Dva pachatelé v nočním vlaku jedoucím z přístavu Kolobrzeg do Varšavy zavraždili 21letou studentku. Okradli ji a vyhodili z jedoucího vlaku. Otec zavražděné tvrdí, že část viny za smrt dcery nese i železnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak | Foto: Jan Rosenauer

Nedoporučuje se cestovat sám v kupé. Dávat se do řeči s neznámými lidmi nebo pít s nimi alkohol, ve kterém mohou být uspávací prostředky. Cestující nemají dávat najevo, kde mají peníze, mobilní telefon, nebo jiné cenné předměty, píše se v instrukcích polských drah PKP vydaných po vraždě studentky ve vlaku.

Otec zavražděné dívky tvrdí, že cestující má právo počítat s tím, že přepravce udělá vše pro jeho bezpečnost. To se podle něj ale nestalo. Ačkoli noční spoj z Kolobrzegu do Varšavy, kterým jela jeho dcera, patří k nejnebezpečnějším, nebyl podle jeho názoru vůbec střežený.

PKP se brání tím, že jde o první takový případ a že oproti loňsku klesl počet napadení cestujících o více než polovinu. Na vybraných spojích také jezdí spolu s policií i civilní stráž.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme