Polskem hýbe skandál v nejvyšších patrech policie

Polský premiér Marek Belka bude dnes dělat pořádek v policejních špičkách. Ty totiž zasáhla vlna skandálů, většinou spojených s korupcí. Premiér dnes rozhodne o personálních změnách v resortu vnitra. Ministr Ryszard Kalisz už včera nabídl svou demisi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšavský rynek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Premiér Belka zřejmě ministra vnitra, svého bývalého stranického kolegu, ve funkci ponechá a bude žádat odchod jeho náměstka pro policii Andrzeje Brachmańského. Ten sám odstoupit nehodlá - trvá na tom, že v policii je všechno v pořádku a skandály jsou dílem novinářů, které záměrně dezinformují určité skupiny na vnitru.

Jindy klidný premiér Belka tentokrát reagoval neobvykle rázně. "Pokud policie obchoduje s narkotiky a ukazuje se, že palivová mafie dostává informace z průběhu vyšetřování, pak je těžké zachovat klid, to mi věřte," uvedl mírně rozčilený premiér.

Zmínil se také o případu devíti wroclavských policistů, kteří přímo na stanici pořádali sexuální orgie. Poslední kapkou jsou ale důvodná podezření, že na policejním ředitelství působí důstojníci spojení s gangem vykradačů kamionů.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme