Polsko a Nizozemsko se přou o výlet školáků do Osvětimi

Polská pohraniční stráž kategoricky odmítá nizozemská obvinění, že její pohraničníci uráželi účastníky holandského školního výletu výroky s rasistickým a sexistickým podtextem. Celá aféra by nebyla až tolik zajímavá, kdyby se jí před referendem o evropské ústavě nechopila nizozemská média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silniční kontrola | Foto: Trutnov

Vedoucí zájezdu si u nizozemských a polských úřadů stěžovala nejen na administrativní průtahy, kvůli nimž autobus musel na odbavení čekat čtyři hodiny, ale zejména na nevhodné chování polských pohraničníků. Podle vedoucí uráželi nizozemské studenty asijského a arabského původu a dělali sexistické narážky.

Polské ministerstvo zahraničí dospělo k závěru, že pohraničníci zadrželi autobus oprávněně. Několik studentů nemělo v pořádku cestovní doklady a někteří neměli ani oprávnění pobývat na území Evropské unie. Podle Varšavy incident před referendem zneužila nizozemská média k tomu, aby ukázala, že rozšíření unie nebylo správným krokem.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme