Polsko a Ukrajina se dohodly na organizaci EURO 2012 a na energetické spolupráci

Prezidenti Polska a Ukrajiny - Lech Kaczyński a Viktor Juščenko - podepsali dohody o pomoci při organizování fotbalového mistrovství EURO 2012 a dohodli se na energetické spolupráci. Ta se týká hlavně dostavby ropovodu z ukrajinských Brodů do Polska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropovod | Foto: cs.wikipedia.org

Stavební společnosti uzavřely za přítomnosti obou prezidentů dohodu, obsahující konkrétní technické podmínky při dobudování ropovodu z Oděsy přes Brody do Plocku a Gdaňsku. O potřebě tohoto energetického propojení se Polsku mluví už hodně let, ale zatím žádná vláda projekt nedokázala dotáhnout do konce. Prezident Lech Kaczyński je ale optimista: "Smělost hospodářských a politických plánů bývá základem velkých úspěchů."

Ukrajinský prezident Viktor Juščenko ve Varšavě poděkoval Lechovi Kaczyńskému za mimořádné úsilí, se kterým polský prezident obhajoval ukrajinské zájmy na nedávném summitu NATO v Bukurešti.

Martin Dorazín, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme