Polsko a Ukrajina už mají fotbalové maskoty. Dálnice stále chybí

Fotbalové mistrovství Evropy se koná v Polsku a na Ukrajině až za necelé dva roky. Organizátoři mistrovství už dnes ale ve Varšavě oficiálně představili maskoty. Jsou to dvě fiktivní postavičky, dva fotbaloví nadšenci, kteří vypadají jako kluci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskoti fotbalového mistrovství Evropy 2012

Maskoti fotbalového mistrovství Evropy 2012 | Zdroj: ČTK

Maskoty navrhlo filmové studio Warner Bros. Jejich jména zatím ale neznáme, rozhodnou o nich totiž sami fanoušci. Hlasování začíná právě dnes. Jména by se měla vybrat do 4. prosince letošního roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravy na fotbalové mistrovství Evropy sleduje varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška

Obě země ale mají stále problémy s výstavbou dálnic, letišť a hotelů. Hůř je na tom Ukrajina, která má nepatrné zpoždění i ve výstavbě stadionů. Podle varšavského zpravodaj Českého rozhlasu Petra Vavroušky ale například stadion v Doněcku je výstavní. Podle něj má Ukrajina problémy hlavně s výstavbou letištních terminálů a hotelů.

V Polsku by se stadiony měly stihnout dostavit včas. Horší to ale podle Vavroušky bude s dojezdem k nim. Polské úřady už nyní totiž přiznávají, že výstavba silnic je v časovém skluzu. Některé dálnice se proto otevřou jen kvůli mistrovství a poté se zase zavřou a následně se dostaví všechny nadjezdy, sjezdy a odpočívadla. Někde budou dokonce desítky kilometrů dálnic chybět.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme