V Polsku shořel autobus převážející 35 Čechů. Nikomu se nic nestalo, lidé nalezli útočiště na benzince

Na dálnici u krakovského letiště Balice na jihu Polska v sobotu ráno vzplál a téměř úplně shořel autobus převážející 35 lidí z Česka. Nikomu se nic nestalo, uvedla televize Polsat na svém webu. Autobus podle televize TVN 24 převážel turisty z Česka, rovněž podle krakovského studia veřejnoprávní televize TVP byli v autobuse čeští občany. České ministerstvo zahraničí událost potvrdilo s tím, že nikdo nepřišel ani o zavazadla.

Krakov (Aktualizováno: 18:47 26. 8. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nikomu se nic nestalo, všechny osoby bezpečně opustily autobus. Požár byl uhašen. Cestující nalezli útočiště na benzinové stanici v okolí,“ řekl kapitán hasičů Boguslaw Szydlo. Na internetu se mezitím objevily snímky ohořelého vraku.

V souvislosti s událostí se podle Marianny Wernerové z tiskového odboru českého ministerstva zahraničí nikdo neobrátil na zastupitelský úřad. „Podle informací, které nám poskytla polská policie, je všech 35 Čechů v pořádku, nikdo nepřišel o zavazadla,“ uvedla.

Příčiny a okolnosti požáru, který načas zastavil dopravu po dálnici A4 ve směru na Katovice, se zjišťují, dodala televize.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme