Hasičům v Polsku se podařilo uhasit rozsáhlý požár Biebrzańského národního parku

V Biebrzańském národním parku na severovýchodě Polska se podařilo po týdnu uhasit rozsáhlý požár. Hasiči ukončili v neděli odpoledne svůj zásah, informoval v prohlášení park, který je největším chráněným územím v Polsku. Správci rezervace budou spáleniště kontrolovat ještě několik dní.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči bojují v Biebrzańském národním parku na severovýchodě Polska s rozsáhlým požárem | Foto: Agencja Gazeta | Zdroj: Reuters

Požár v polském národním parku nemají hasiči stále pod kontrolou. Rozšířil se o tisíce hektarů

Číst článek

Hasiči se rozhodli ukončit zásah v národní parku po kontrole zasažené oblasti z vrtulníku s tepelnými senzory i z bezpilotních letounů. Požár sežehl podle velitele zásahu Jaroslawa Wendta asi 5 300 hektarů přírodní rezervace. Celkem má park, který leží nedaleko hranic Polska s Litvou a Běloruskem, rozlohu přes 59 000 hektarů.

Příčinou vzniku požáru bylo podle polských médií zřejmě to, že lidé z okolí navzdory varování vypalovali starou trávu. Ředitel parku Andrzej Grygoruk nabídl za informaci vedoucí k dopadení žháře či žhářů odměnu 10 000 zlotých (téměř 60 000 Kč).

Biebrzańský národní park je známý hlavně díky svým mokřadům a velkému počtu ptačích druhů. Žijí zde ale i losi, vlci či bobři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme