Polsko bude mít nové ministerstvo sportu

V Polsku vznikne nové, v pořadí už šestnácté ministerstvo. Bude mít na starosti sport a k tomu dostaneme pravomoci, které už teď vyvolávají nesouhlas sportovních svazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Belka | Foto: Archiv ČRo

Vytvoření ministerstva sportu je jedním z posledních velkých rozhodnutí kabinetu Marka Belky před zářijovými parlamentními volbami. Ministerstvo bude mít na starosti podporu všeobecné tělovýchovy i vrcholového sportu.

Šéfové sportovních svazů ale vládu podezřívají, že jí vůbec nejde o podporu sportu. Je to podle nich spíše pokus dostat pod kontrolu státu peníze z reklam, které se kolem špičkového sportu točí.

Ministerstvo totiž vznikne oddělením odboru tělovýchovy na ministerstvu školství, který se sloučí s Polskou konfederací sportu, a ta tím okamžikem zanikne.

Nový úřad bude pak rozhodovat o rozdělování příjmů z reklam nebo z loterie. Ministerstvo má být také nadřízeným orgánem všech sportovních svazů. Jejich vedení už podalo protest mezinárodním asociacím.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme