‚Musíme toho využít.‘ Češi díky předvolebním dárkům v Polsku natankují výrazně levněji než u nás

Češi těží z předvolebního dárku vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) a u polských sousedů levně tankují. Na benzínce společnosti Orlen ve slezských Chałupkach, která je první za českou hranicí, se proto na tankování čeká i půl hodiny. Ceny benzinu jsou v Polsku nižší než v České republice už dlouho, ale teď se rozdíl ještě prohloubil, poznamenává list Gazeta Wyborcza.

Chałupky Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První linka, která přemění plastový odpad na benzin, by měla fungovat již příští rok

Češi těží z předvolebního dárku vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost a u polských sousedů levně tankují (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Ceny benzinu se teď v Polsku dokonce snižují, a to navzdory růstu cen paliv na světových trzích. Češi oproti tankování doma ušetří za litr v přepočtu přes 7,90 Kč, píše deník.

‚Opozice chce vymazat boha ze života.‘ Strana Suverénní Polsko do volebního boje zapojila i církev

Číst článek

„Pohonné hmoty v Polsku jsou dlouhodobě levnější než v České republice. Jsme blízko hranic, takže toho využíváme. Občas jezdíme i na trh, protože některé zboží je levnější,“ řekl listu v sobotu v Chałupkách jeden z českých řidičů.

Na čerpací stanici se mu redaktor listu snažil vysvětlit, že se v Polsku blíží volby a že nízká cena benzínu je předvolební dárek PiS, neboť vládnoucí strana nechce naštvat lidi, aby neprohrála.

Proto společnost Orlen, kterou vede nominant PiS, udržuje nízké ceny benzinu. „Tak toho musíme využít, protože situace se může rychle změnit,“ odpovídá český řidič s úsměvem. Poláci půjdou volit 15. října.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme