Polsko chce po Rusku hlasový záznam pilotů z letadla, které havarovalo u Smolensku

Polsko si stěžuje, že mu Rusko stále nedalo kompletní informace o havárii vládního letadla u Smolensku. Polské velvyslanectví v Moskvě proto oficiálně požádalo o předání hlasových záznamů z pilotní kabiny letadla těsně před havárií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Lech Kaczyński | Foto: Tomáš Adamec

„Důvodem polské žádosti je výpověď prezidenta Putina, který na tiskové konferenci 23. prosince potvrdil, že se osobně seznámil se stenografickým záznamem rozhovoru polských pilotů s neznámou osobou. Ta na ně naléhala, aby přistáli bez ohledu na okolnosti,“ vysvětlila polskému rozhlasu mluvčí ministerstva zahraničí Joanna Wajdová.

Současná polská vláda stále Kreml podezřívá, že havárii vládního letadla u Smolensku zorganizoval. Podle dosavadního oficiálního vyšetřování ale mohlo za nehodu špatné počasí, chyba pilotů a navigátora.

Moskva nepomáhá spiklenecké teorie o havárii letadla, ve kterém v roce 2010 zemřel polský prezident Lech Kaczyński a skoro stovka politiků a vojenských velitelů, rozptýlit. Ani po šesti letech nevydala polským vyšetřovatelům trosky letadla a černé skříňky.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme