Polsko dál věří v peníze z Fondu solidarity

Kongres Spojených států zamítl mimořádné výdaje ve výši 400 milionů dolarů na finanční pomoc spojeneckým armádám, které se účastní irácké mise. Celou jednu čtvrtinu - tedy sto milionů dolarů - měla dostat polská armáda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci nad mapou | Foto: Armáda ČR

Polsko se domnívá, že svých sto milionů dolarů z Fondu solidarity dostane - když ne teď, tak později. Polský prezident Aleksander Kwaśniewski připomněl, že mu to osobně slíbil prezident George Bush.

Rovněž premiér Marek Belka uvedl, že americká vláda boj s kongresem o peníze pro spojence nevzdává. Polský premiér řekl, že v pozadí jsou politické tahanice v Kongresu a že Varšava získala určité záruky ministerstva zahraničí Spojených států.

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu včera schválila zákon o mimořádných výdajích na operace v Iráku a Afghánistánu, ale vyškrtla z něj 400 milionů dolarů určených pro spojenecké armády. Podle sněmovny není tento výdaj úplně nezbytný.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme