Polsko dál věří v peníze z Fondu solidarity

Kongres Spojených států zamítl mimořádné výdaje ve výši 400 milionů dolarů na finanční pomoc spojeneckým armádám, které se účastní irácké mise. Celou jednu čtvrtinu - tedy sto milionů dolarů - měla dostat polská armáda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci nad mapou | Foto: Armáda ČR

Polsko se domnívá, že svých sto milionů dolarů z Fondu solidarity dostane - když ne teď, tak později. Polský prezident Aleksander Kwaśniewski připomněl, že mu to osobně slíbil prezident George Bush.

Rovněž premiér Marek Belka uvedl, že americká vláda boj s kongresem o peníze pro spojence nevzdává. Polský premiér řekl, že v pozadí jsou politické tahanice v Kongresu a že Varšava získala určité záruky ministerstva zahraničí Spojených států.

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu včera schválila zákon o mimořádných výdajích na operace v Iráku a Afghánistánu, ale vyškrtla z něj 400 milionů dolarů určených pro spojenecké armády. Podle sněmovny není tento výdaj úplně nezbytný.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme