Čínské znaky u polské silnice. Elektronická tabule informující o počasí přeskakuje za deště do čínštiny

Údiv místních obyvatel i motoristů projíždějících malou vsí Gladyszów na jihovýchodě Polska hned u hranic se Slovenskem budí elektronická tabule u křižovatky, která informuje v čínských znacích. „Ale jen když prší,“ upřesňují místní podle televize TVN 24.

Tento článek je více než rok starý.

Gladyszów (Polsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tabule má podávat informace o počasí, což také činí. Ale občas se tak děje způsobem, který obyvatelům Beskyd připadá docela nesrozumitelný. Místo hlášení v polštině se na obrazovce objevují dva čínské znaky.

Polské město díky vysoké účasti ve volbách vyhrálo stříkačku. ‚U nás hasiče nemáme,‘ řekl starosta

Číst článek

Děje se tak v deštivých dnech. Poprvé se to stalo asi před třemi týdny, po prudké bouři. „Patrně to souvisí s výboji v ovzduší,“ usoudil jeden z místních. „Je to směšné, ale pěkné,“ poznamenala turistka.

Televize vyhledala sinologa, bývalého polského velvyslance v Indonésii a Číně Xawera Burského, který znaky na tabuli rozluštil jako „deštivý den“ a „deštivé počasí“.

Silničáři podle krakovského rozhlasu mezitím tabuli odpojili a experti mají zjistit, odkud se lingvistická porucha vzala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme