Po silném důlním otřesu v Polsku se pohřešuje pět horníků. Na místě zasahují záchranáři

Uhelný důl Zofiówka v polském městě Jastrzembie-Zdrój nedaleko českých hranic v sobotu zasáhl silný otřes a zpočátku se nedařilo navázat kontakt se sedmi horníky. V podvečer vlastník dolu oznámil, že dva havíři byli zachráněni. Jsou zranění, ale při vědomí, uvedla mluvčí společnosti Wenglowa Katarzyna Jablońská-Bajerová.

Katovice (Aktualizováno: 17:49 5. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V době otřesu bylo pod zemí celkem asi 250 lidí. Pohřešovaní horníci pracovali v jedenáctičlenné brigádě, která v místech, odkud se uhlí ještě nedobývá, buduje chodbu. Čtyřem horníkům se z ohrožené oblasti podařilo uniknout.

Z původně sedmi pohřešovaných tak ještě zbývá zachránit pět horníků. Rozsah zranění dvojice zachráněných zatím podle mluvčí JSW není možné určit. „Požádali o pomoc a budou vyneseni na nosítkách,“ řekla Jablońská-Bajerová.

Otřes nastal kolem 11.00 SELČ v hloubce asi 900 metrů. Do míst otřesu se vydali záchranáři, kteří mají pátrat po pohřešovaných a zhodnotit rozsah škod. Původně se záchrannou akcí museli počkat kvůli vysoké koncentraci metanu v oblasti otřesu. Zaznamenalo ho i mnoho obyvatel města, zástupci stavebního úřadu zjišťují, zda nejsou poškozené nějaké domy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme