Ekologická havárie v Polsku. Do Visly unikly odpadní vody z celé Varšavy, premiér svolal krizový štáb

V Polsku se zatím marně snaží napravit škody způsobené ekologickou havárií na řece Visle. Do té od úterka tečou odpadní vody z celé Varšavy a závadná voda ve čtvrtek večer zasáhne oblast centrálního Polska.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znečištěná řeka ohrožuje obyvatele měst a zemědělce na středním a dolním toku (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Šéf kanceláře polského premiéra Michal Dworczyk ve čtvrtek oznámil, že ministerský předseda Mateusz Morawiecki na večer svolal krizový štáb vlády – ekologickou havárii mají řešit ministři obrany, životního prostředí a zdravotnictví. Znečištěná Visla ohrožuje obyvatele měst a zemědělce na středním a dolním toku.

Varšavský primátor Rafal Trzaskowski z opoziční Občanské platformy uvedl, že oprava odpadních stok potrvá nejméně několik dní, ale odmítl pomoc armády. Vládní strana Právo a spravedlnost obvinila varšavského primátora z liknavosti a žádá jeho odstoupení.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme