Po uvolnění opatření obsadili turisti polská horská střediska. V Zakopaném musela zasahovat policie

Jakmile se v Polsku částečně uvolnily protikoronavirové restrikce, zaplavili turisti Zakopané, nejznámější středisko na polské straně Tater. Polská média uvádějí, že policie ve znovuotevřených hotelích a penzionech, ale i na ulicích, musela v pátek večer zasahovat kvůli bitkám opilých hostů. Plní se také známá letoviska na polské straně Krkonoš, lyžaři využívají možnosti si znovu zajezdit na sjezdovkách, kde panují ideální podmínky.

Zakopané Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři a turisté zaplnili polské středisko Zakopané v Tatrách. | Foto: Marek Podmokly /Agencja Gazeta | Zdroj: Reuters

„Noc z pátku na sobotu byla velmi náročná, měli jsme velký počet zásahů spojených s nájezdem turistů," řekl mluvčí policie v Zakopaném, podle kterého byly problémy hlavně s opilými lidmi. „Některé jsme museli sbírat přímo z ulice, aby neumrzli,“ dodal. V pátek kolem 22.00 na hlavní ulici Krupówki několik desítek lidí začalo spontánně tančit a zpívat. Když dorazila policejní hlídka, někteří utekli, jiní dostali od strážců pořádku pokutu za porušení zákazu shromažďování a kvůli nenošení roušek.

Do Zakopaného se sjeli lidé na oslavu svátku svatého Valentýna i coby diváci na závody ve skocích na lyžích.

Od pátku jsou v Polsku v provozu sjezdovky, ale i bazény, sauny či masérské salony. Hotely a penziony ale mohou být obsazené jen z poloviny. Restaurace mohou jídlo a pití prodávat stále jen z výdejních okének.

V horách v Dolním Slezsku je o tomto víkendu i výrazně více návštěvníků než v uplynulých týdnech, informoval Polský rozhlas Vratislav. „Je tu velmi rušno, do Karpacze přijeli jak lyžaři, tak pěší turisté i lidé, kteří chtějí navštívit zdejší muzea. Lidé touží po výletech,“ řekla Magdalena Skoczyńská z turistického informačního centra v městečku Karpacz, ležícím na severním úbočí Krkonoš. Tady i v nedaleké Szklarské Porebě si turisté zarezervovali na tento víkend téměř všechny dostupné pokoje.

V přibližně 38milionovém Polsku za uplynulý den přibylo skoro 6600 případů nákazy novým koronavirem, 284 lidí po nákaze zemřelo. Od začátku nynější pandemie se nakazilo 1,58 milionu lidí, celková smrtelná bilance činí 40 700.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme