Polsko hlásí už třetí den rekordní nárůst případů koronaviru. Nejvíce případů je u hranic s Českem

Polsko hlásí další rekordní nárůst počtu případů nákazy novým koronavirem, za uplynulý den je jich 658, o jednoho více než za předchozí den. Nejvíc případů je ve Slezsku, které sousedí s Českou republikou. Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že v souvislosti s koronavirem zemřelo dalších pět lidí.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvíc případů je ve Slezsku, které sousedí s Českou republikou.

Nejvíc případů je ve Slezsku, které sousedí s Českou republikou. | Zdroj: Reuters

V zemi se potvrdila nákaza novým koronavirem celkově u 46 346 lidí a počet úmrtí se zvýšil na 1721.

V chorvatském turismu je propastný rozdíl mezi severem a jihem. Dubrovník čeká na návštěvníky z Británie

Číst článek

Na Slezské vojvodství na jihu Polska připadá 214 nových případů, více než 100 jich ale má i Malopolské vojvodství. Vláda zvažuje regionální zpřísnění ochranných opatření, včetně omezení provozu restaurací, obchodů nebo kin.

Ministr zdravotnictví Lukasz Szumowski v sobotu řekl, že se omezení může týkat i svatebních oslav, protože právě ty se staly v minulých týdnech zdrojem nákazy.

„Zvažujeme, zda v oblastech s nejvyšším počtem infekcí nezavést omezení pro účast na svatbách,“ řekl. Vláda teď povoluje svatební účast do 150 hostů.

Horníci ve Slezsku

Nejvážnější situace je mezi horníky ve slezském regionu. Zdravotnické úřady rychlý nárůst počtu infikovaných spojují s uvolněním ochranných opatření a s pracovními podmínkami v dolech, kde je obtížné zajistit dostatečný odstup mezi lidmi.

‚Z Karviné udělali ghetto.‘ Hoteliér kvůli koronaviru neubytoval rodinu z Moravskoslezského kraje

Číst článek

Denní přírůstek počtu nakažených nad 600 Polsko zaznamenává od čtvrtka, kdy jich bylo 615, v pátek pak 657 a v sobotu 658. Vláda tento týden nevyloučila obnovu karanténních opatření pro lidi, kteří se vracejí ze zemí, kde se situace také začala zhoršovat. Žádné konkrétní rozhodnutí ale zatím vláda neučinila.

Polsko prvního nakaženého ohlásilo 4. března, 20. března pak vyhlásilo epidemii a po dalších jedenácti dnech omezilo pohyb lidí. Část omezení země zrušila 20. dubna a další uvolnění následovala v květnu a v červnu.

Premiér Mateusz Morawiecki tento týden nevyloučil, že se Polsko bude muset vrátit ke karanténě - hovořil o 12 až 14 dnech. Zvažuje se karanténa pro lidi, kteří přijíždějí ze zemí, kde je nakažených stále mnoho a kde se situace zhoršuje. Morawiecki jmenoval Španělsko, vládní mluvčí navíc také Francii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme