V Polsku je o 75 procent více nakažených než před týdnem. Vláda zvažuje celostátní lockdown

Epidemická situace se neustále zhoršuje u našich severních sousedů. Počet nakažených v posledních dnech vzrostl o 75 procent. Vláda uvažuje o tom, že přísné protivirové restrikce vyhlásí v celé zemi. Zatím platí ve čtyřech vojvodstvích s nejvyšším počtem případů covidu-19.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská nemocnice | Foto: Jakub Stezycki | Zdroj: Reuters

Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski vyjádřil silné znepokojení nad údaji o počtu nakažených koronavirem za poslední dny. Oproti minulému týdnu totiž stouply o 75 procent, a vláda už se proto připravuje na vyhlášení celostátní uzavírky.

Dzisiejszy skok dziennej liczby zachorowań o ponad 75% w stosunku do poprzedniego tygodnia to bardzo niepokojący sygnał. Może to oznaczać odwrócenie trendu malejącej dynamiki liczby nowych zachorowań w ostatnim czasie.

11:59 – 15. 03. 2021

72 255

Zároveň s tím ale pokračuje i očkování. V úterý by měl počet Poláků naočkovaných proti onemocnění covid-19 oběma dávkami překročit tři miliony. Jednou nebo dvěma dávkami už v Polsku naočkovali čtyři a půl milionů lidí.

Počty nově nakažených v posledních dnech v Polsku citelně rostly, před týdnem byly denní bilance infikovaných zhruba o 5000 nižší.

Aktuálně má země skoro 300 tisíc aktivních případů nákazy, v nemocnicích je téměř 20 tisíc pacientů s covidem-19, 2000 z nich potřebují plicní ventilátor, což je nejvíc od začátku prosince. V Polsku, které má 38 milionů obyvatel, se od začátku pandemie koronavirem nakazilo skoro 1,9 milionu lidí, 47 tisíc z nich zemřelo.

mdo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme