Polsko má nového prezidenta. Kaczynski se inaugurace nezúčastnil

Polsko má ode dneška oficiálně nového prezidenta. Přísahu složil Bronislaw Komorowski, kterého si Poláci vybrali v předčasných volbách. Poté, co v dubnu tragicky zahynul Lech Kaczynski. Jeho bratr Jaroslaw se na inauguraci neobjevil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská republika | Foto: Emanuel Macoun

Slavnostní inauguraci polského prezidenta zahájila státní hymna, poté následovala minuta ticha za oběti dubnové letecké katastrofy. Přísahu složil Bronislaw Komorowski před polskými poslanci, senátory a pozvanými hosty.

Na ceremoniálu chyběl šéf opozice Jaroslaw Kaczynski, který se přísahy nového prezidenta odmítl zúčastnit. Vysloužil si za to velkou kritiku řady politiků.

Ve svém prvním prezidentském projevu Bronislaw Komorowski několikrát připomenul, jak Polsko zasáhla nedávná tragédie u Smolensku. Slíbil, že bude prezidentem všech Poláků a bude nadstranický. Prozradil, že na své první zahraniční cesty zamíří do Bruselu, Paříže a Berlína.

Petr Vavrouška, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme