Polsko má první oběť otravy metanolem. Alkohol nejspíš nebyl z Česka

Kvůli otravě metanolem dnes zemřel 47letý Polák, další muž je ve vážném stavu v nemocnici. Předběžné závěry podle informací polské policie nenaznačují, že by metanol pocházel z České republiky. Polsko zakázalo prodej českého tvrdého alkoholu už před týdnem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol neznámého původu | Foto: Lucie Maňourová

Oba muži skončili v nemocnici ve městě Plock, podle tamního policejního mluvčího ale nekonzumovali otrávený alkohol společně. První z mužů skončil v nemocnici už v pátek.

Polská policie dnes také zabavila několik lahví s podezřelým alkoholem. Nekolkované lihoviny původem z Česka prodávala na tržišti na jihu země žena ze Slovenska.

V Havířově zemřel na otravu metanolem další člověk, mrtvých už je 24

Číst článek

Specialisté teď zjišťují, jestli alkoholické nápoje obsahují nebezpečný metanol. Polští hygienici kontrolují obchody už několik dní. Zatím se v žádném polském vzorku metanol neprokázal.

Slovenka nabízela na polském tržišti nekolkovaný alkohol z Česka

Číst článek

V Česku zemřelo kvůli otravě metanolem 24 lidí. Další leží v nemocnicích. Praha ve čtvrtek rozšířila dosavadní zákaz prodeje a podávání lihovin s obsahem alkoholu 20 a více procent i na vývoz tohoto zboží do ciziny.

Silvie Třeslínová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme