‚Potvrdily se naše obavy.‘ Poláci našli tělo milionáře, který vypadl ze člunu na Mazurských jezerech

Tělo polského milionáře a filmového producenta Piotra Wožniaka-Staraka, který o víkendu vypadl ze svého motorového člunu na Mazurských jezerech, se potápěčům podařilo najít, oznámil ve čtvrtek náměstek polského ministra vnitra. „Potvrdily se naše nejhorší obavy,“ napsal na twitteru náměstek Jaroslaw Zieliński a vyjádřil soustrast pozůstalým.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Niegocin, jedno z Mazurských jezer | Zdroj: PublicDomainPictures

Devětatřicetiletý Wožniak-Starak patřil k nejznámějším polským celebritám, a to i díky manželství s populární televizní moderátorkou, bývalou modelkou. Byl nevlastním synem jednoho z nejbohatších Poláků, podnikatele ve farmaceutickém průmyslu Jerzyho Staraka.

Po jezeře Kisajno se o nedělní noci plavil s nejmenovanou sedmadvacetiletou ženou a při prudkém obratu oba vypadli z lodi. Žena doplavala na břeh a informovala policii o pohřešovaném společníkovi, který na sobě neměl záchrannou vestu. Od víkendu po pohřešovaném pátrali policisté, hasiči a potápěči.

null

null

Ve vodě na Mazurech podle listu Gazeta Wyborcza přišlo od začátku prázdnin o život již 27 lidí, přičemž pět utonutí – počítáno bez nehody na jezeře Kisajno – připadlo na uplynulý „černý víkend“.

Záchranáři ale museli zasahovat i u množství dalších případů, od kolapsu ženy, která kvůli zhubnutí do plavek čtyři dny nejedla, až po muže, kterému lodní šroub usekl nohu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme