Polsko navštíví ruský ministr zahraničí

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se chystá do Polska. Po dlouhé době tak svitla naděje na zlepšení vztahů mezi Varšavou a Moskvou, které poznamenala řada diplomatických a ekonomických konfliktů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stráž u paláce | Foto: Pavel Novák

Sergej Lavrov má do Polska přijet v říjnu, dozvěděla se Gazeta Wyborcza. Návštěvu potvrdil také mluvčí ministerstva zahraničí Andrzej Sadoš, odmítl ale uvést jakékoli detaily.

Ví se jen to, že šéf ruské diplomacie má připravit půdu pro setkání prezidentů Lecha Kaczyńského a Vladimira Putina. Jejich schůzka se bude zřejmě konat až příští rok, příprava totiž zabere několik měsíců.

Okruh témat, o kterých mají prezidenti jednat, to je především dlouhý seznam problémů, které v posledních dvou letech mezi Ruskem a Polskem vznikly. Jde například o dodávky ropy a zemního plynu nebo zákaz dovozu polských potravin do Ruska.

Sami polští diplomaté si návštěvu Sergeje Lavrova netroufají označit jako průlom ve vzájemných vztazích. Hovoří pouze o světélku na konci tunelu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme