Polsko odsoudilo Lukašenkův protipolský parlamentní projev

Polští politici ostře odsoudili úterní protipolské výpady běloruského prezidenta Aleksandra Lukašenka. Lukašenkův parlamentní projev byl tak nesmyslný, že nestojí ani za oficiální reakci, soudí polští diplomaté a politici. Někteří ho označili za typický projev sovětského kolchozníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební Minsk | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Lukašenko žije v starých, sovětských časech a v jeho chápání světa se od těch dob nic nezměnilo. Forma jeho vystoupení ale odhaluje rostoucí agresivitu, řekl maršálek Sejmu Wlodzimierz Cimoszewicz.

Předseda opoziční Občanské platformy Donald Tusk vidí v Lukašenkových hrozbách nebezpečné souvislosti."Náš prezident by se měl zamyslet nad vřelými vztahy a zneklidňující podobností mnoha názorů Lukašenka a ruského prezidenta Vladimira Putina," řekl místopředseda polského parlamentu.

Pro polskou opozici je nejnovější skandál kolem Lukašenka dalším důvodem, proč by měl Aleksander Kwaśniewski odmítnout Putinovo pozvání na moskevské oslavy konce druhé světové války.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme