Polští senátoři se napošesté shodli na novém ombudsmanovi. Bude jím univerzitní profesor Wiącek

Polsku má nového ombudsmana. Po pěti neúspěšných pokusech ve středu Senát drtivou většinou schválil kandidaturu univerzitního profesora a právníka Marcina Wiącka. Chce hájit všechny, kteří mají pocit, že jsou jejich práva porušována. Zavázal se rovněž vystupovat nestranně. Ve sporu o reformě soudnictví se zasazuje o respektování rozhodnutí Evropského soudu.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový polský ombudsman Marcin Wiącek (vpravo) spolu s předsedou Senátu Tomaszem Grodzkim (vlevo) | Foto: Twitter @PolskiSenat

Nový polský ombudsman Marcin Wiącek prohlásil, že bude hájit všechny, kteří se domnívají, že jejich práva jsou porušována, a že bude nestranný.

Pokud jde o aktuální spor o reformu soudnictví mezi Polskem, Evropskou komisí a Evropským soudem, profesor Wiącek uvedl, že Polsko musí respektovat nejnovější rozhodnutí Evropského soudu respektovat a mělo by pozastavit činnost Disciplinární komory Nejvyššího soudu, tak jak to žádá evropský tribunál.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme