Polsko ostře zakročilo proti prodejcům tzv. chytrých drog

Polsko vyhlásilo nekompromisní válku takzvaným chytrým drogám. Policie bez varování uzavřela stovky obchodů, kde se psychotropní látky legálně prodávají. V minulých dnech totiž po požití drog skončily desítky mladých lidí v nemocnici, čtyři osoby zemřely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Legální prodej psychotropních látek skončí jednou provždy, oznámilo Polsko. Policie a hygienici uzavřely během jediného dne téměř tisíc obchodů, kde se nejrůznější pilulky nabízely. Kdo z prodejců znovu otevřel, proti tomu okamžitě zasáhla policie.

Takzvané chytré drogy většinou obsahují látky podobné amfetaminu. Obchodníci obchází zákon tím, že je nenabízejí ke spotřebě, ale jako sběratelskou raritu.

Premiér Donald Tusk vyhlásil prodejcům nebezpečného zboží doslova válku. „Očekáváme jejich reakci, jde o skupinu lidí, kteří disponují spoustou peněz a právníky. Budeme sice postupovat na hranici zákona, ale v jeho mezích,“ dodal rozhodně polský premiér.

Uživatelé legálně prodejných drog ale i nadále nakupují na internetu.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme