Polsko od příští soboty otevře obchodní centra, aby podpořilo ekonomiku. Školy zůstanou zavřené

Od příští soboty se v Polsku znovu otevřou prodejny v obchodních centrech. Chystaný krok, jenž má před Vánocemi podpořit ekonomiku, v sobotu oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki. Polská vláda dříve kvůli nárůstu počtu případů nákazy novým koronavirem nařídila od 7. listopadu uzavřít některé obchody, školy a také divadla, kina a muzea.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Morawiecki zároveň obyvatele Polska vyzval, aby sváteční období strávili jen v okruhu nejbližších příbuzných a aby necestovali | Foto: Slawomir Kaminski/Agencja Gazeta | Zdroj: Reuters

„Je tu jedna podmínka - disciplinovanost každého obchodu, nákupního centra či obchodu s nábytkem. Pokud nebude, obchody budou zavřené,“ uvedl Morawiecki na tiskové konferenci. „Toto rozhodnutí může zachránit stovky tisíc pracovních míst, a to je jeho důvod,“ dodal.

Morawiecki také upřesnil, že školy zůstanou zavřené až do Vánoc. Zároveň obyvatele Polska vyzval, aby sváteční období strávili jen v okruhu nejbližších příbuzných a aby necestovali.

Ve čtvrtek Polsko oznámilo 637 úmrtí souvisejících s covidem-19, nejvíce od začátku pandemie, a skoro 24 000 nově nakažených.

V zemi s 39 miliony obyvatel přesáhl počet prokázaných případů koronaviru od začátku pandemie hranici 800 000. S covidem-19 od jara v této zemi zemřelo už přes 12 700 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme