VIDEO: Při letecké show v Polsku spadlo akrobatické letadlo do Visly, pilot nepřežil

V polském městě Plock v Mazovském vojvodství se v sobotu při leteckém dni zřítilo akrobatické letadlo do řeky Visly. Pilot nehodu nepřežil, uvedla televize TVN 24. Do Visly podle místního aeroklubu dopadl pilot z Německa s ruským strojem Jak-52. Příčiny neštěstí nejsou zatím známé.

Płock (Polsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchrannou operaci v řece komplikovala slabá viditelnost, nepřesahující půl metru. Letcovo tělo se z vraku, ležícího asi deset metrů od břehu, podařilo vyprostit zhruba po dvou hodinách a lékař potvrdil smrt, uvedl mluvčí hasičů Edward Mysera.

Hasičům se podařilo zajistit, aby ze stroje, který se rozlomil na dvě části, neunikalo do řeky palivo.

Letecký den se v Plocku konal po několikaleté přestávce, počítalo se s letovými ukázkami asi čtyř desítek strojů a akce měla trvat celý víkend. Nehodou ale letové ukázky přinejmenším v sobotu skončily.

Jak-52 vznikl v polovině 70. let minulého století. V tehdejším Sovětském svazu létal hlavně ve službách organizace spolupracující s armádou při přípravě branců a pilotů, ale vyvážel se i na Západ.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme