Služební obchůzka s rukama v kapsách? Polským strážníkům za to hrozí disciplinární postih

Polští policisté už nesmí nosit ruce v kapsách. Zakázalo jim to tamní policejní prezidium. Tvrdí, že si na to veřejnost stěžuje. Za porušení zákazu hrozí disciplinární postih.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská policie (ilustrační foto) | Foto: Jędrzej Nowicki | Zdroj: Reuters

Šéf polské policie Jarosław Szymczyk vydal písemný zákaz nošení rukou v kapsách, protože ústní výzvy prý nestačily. Stanici TVN to řekl policejní mluvčí Mariusz Ciarka.

„Neumím si představit, proč by policista při pochůzce nebo kontrole měl mít ruce v kapsách jako kovboj. Stěžují si nám na to sami policisté a veřejnost. Ruce v kapsách lidé vnímají jako neslušný postoj.“

Polští policisté a policistky si nově nesmějí lakovat nehty pestrými barvami, nosit příliš výrazné šperky nebo extravagantní účesy. Už dříve dostali policisté zákaz nosit viditelné tetování nebo piercing nebo používat nákupní síťovky. Riskují jinak napomenutí a finanční sankce. 

V anketě TVN s novým zákazem někteří souhlasí, protože jim to přijde nezdvořilé, jiní mají vzhledem k náročné práci policistů pro ruce v kapsách pochopení. Prezidium ale trvá na tom, že ruce do kapes nepatří. Ostatně dříve se kvůli tomu polským kadetům dokonce u uniforem kapsy zašívaly.

vid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme